Jak wybrać detektywa? Weryfikacja detektywa. Sprawdzenie agencji detektywistycznej.

Jak wybrać detektywa, agencję detektywistyczną ? Zapraszam do przeczytania - Monika M. Kobieta Detektyw - właścicielka kobiecego biura detektywistycznego FEMINA

Wybór detektywa czy to w Warszawie czy innym mieście, to naprawdę trudna sprawa.
 Z dwóch powodów. 
Po pierwsze, jeśli chcemy zatrudnić prywatnego detektywa to oznacza, że prawdopodobnie jesteśmy na takim etapie swojego życia, że nasze pojmowanie świata jest ograniczone. Raczej mało kto jest szczęśliwy, gdy dowiaduje się o zdradzie. 

Po drugie, lista biur detektywistycznych w wyszukiwarce google jest bardzo długa a po przeczytaniu treści stron internetowych okazuje się, że prawie wszystkie agencje detektywistyczne to specjaliści od zdrad posiadający długoletnie doświadczenie w branży, itp, itd. 

Jak zweryfikować prywatnego detektywa? 

Przede wszystkim postaraj się OPANOWAĆ EMOCJE !!!!!

1) Wstępny kontakt telefoniczny - zwróć uwagę, czy Detektyw proponuje kilka rozwiązań Twojej sprawy oraz, czy z góry nie "obiecuje cudów" typu "Proszę Pani w kwocie 3500 zł działamy do skutku".

2) Umowa detektywistyczna - zanim spotkasz się z Detektywem, poproś o przesłanie umowy na Twój bezpieczny adres email.  Dobra agencja detektywistyczna nie będzie miała problemu z jej przesłaniem. Przecież ktoś uczciwy nie ma tajemnic. Nie daj się złapać na teksty typu "na spotkaniu wszystko Pani pokaże", "U nas w biurze na spokojnie wszystko Pani przeczyta", "działamy tajnie i nie chcemy aby ktoś widział nasze umowy"

I na tym nie koniec. Wiem, ze doświadczenia moich klientów, którzy korzystali z innych agencji, że brak zapoznania się z umową detektywistyczną to najważniejszy błąd. To podstawa w wybieraniu prywatnego detektywa. 

A więc:
- Sprawdź czy jest wyszczególniony cennik wykonania usługi detektywistycznej. Pamiętaj, że podanie ogólnej kwoty przez detektywa, nie zabezpiecza Twoich interesów. Musisz wiedzieć, że np kwota 6000 zł to praca przez 3 dni po 10 każdy w godzinach np: 8-18. 
- Zweryfikuj daty rozpoczęcia realizacji usługi i daty końcowej,
- W przypadku rozpisania cennika dodaj zapisek, że agencja detektywistyczna ma pracować do jakieś kwoty !!!!,
- Sprawdź czy są klauzule typu: "dane naszych detektywów wykonujących zlecenie są tajne", "nie wyrażamy zgody na udostępnianie sprawozdania", itp. 

- Na spotkaniu zabierz podpisaną umowę. Znamy firmę detektywistyczną, która tłumaczy, że nie warto jej brać a potem klient nie wie co podpisał i po kilku dniach się dowiaduje, ze musi dopłacić itd.
- Żądaj pokwitowania każdej wpłaconej kwoty. Nie daj się nabrać na "bez umowy będzie bez VAT".

3) Dane Agencji Detektywistycznej/Prywatnego Detektywa
- Detektyw musi posiadać licencję 
(sprawdź kiedy mu ją wydali, jeśli w styczniu 2020 r a na stronie chwali się, ze jesteś specjalistą od zdrad z długoletnim doświadczeniem, to niech zapali Ci się czerwona żarówka)
- Agencja musi posiadać wpis do MSWiA

4) Weryfikacja danych na stronie i google

Temat bardzo ciężki bo przecież nikt nas nie uczy jak zweryfikować biuro detektywistyczne. 
Mała uwagę, którą już dziś podawałam. Pamiętajcie, ze wiele firm dokonuje przekłamania w kwestii doświadczenia. Sprawdzajcie daty ich wpisów do MSWiA  i daty wydania licencji prywatnego detektywa. Twierdzenie ludzi, którzy pracowali w służbach, że dzięki temu mają przeogromne doświadczenie nijak się ma do pracy detektywa na rynku cywilnym, np w kwestii rozwodów, gdzie potrzebna jest nie tylko wiedza prawna ale także umiejętność dyskretnego robienia dokumentacji (pełnoprawnej). 

Co jeszcze? Opinie na google. Tu też trzeba zwrócić uwagę, bo wiele opinii jest pisana przez samych właścicieli biuro detektywistycznych albo przez wynajęte firmy. Zdarza się też, że polecane biura detektywistyczne z dużą renomą, czyli takie jak nasze pada ofiarą złych opinii wystawianych głównie przez konkurencję. 

5) Lokal na biuro 
Czy Detektyw musi mieć lokal do spotkań? Nie musi. Od 2006 r kiedy działam w branży detektywistycznej to bardzo mało osób chce się spotkać w biurze. Często wolą na mieści, w trakcie pracy albo w swoim domu. 
Lokal to nie jest wyznacznik profesjonalizmu agencji detektywistycznej. Nie zmienia to jednak faktu, ze trzeba posiadać lokal, gdzie można bezpiecznie przechowywać dokumentację bez dostępu do niej osób nie powołanych. My się do tego stosujemy. 

6) Detektyw musi być w Stowarzyszeniu ?
W Polsce nie ma przymusu bycia członkiem jakiegokolwiek Stowarzyszenia działającego na rzecz prywatnych detektywów. I bardzo dobrze, bo obecnie istniejące nie są potrzebne. Bycie w takowym tylko dlatego, żeby wnosić opłaty członkowskie i patrzenie jak skupia ono różnych detektywów (którzy nie zawsze działali lub działają jak potrzeba) jest bez sensu. 


Jak widzicie z powyższego, najważniejsza sprawa podczas wyboru agencji detektywistycznej to weryfikacja umowy. Dziwne prawda ? Nie dziwcie się jednak. To wynik mojego długoletniego doświadczenia i doświadczenia klientów innych biur detektywistycznych. 

Życzę, tylko dobrych wyborów. 

Monika Kobieta Detektyw
Agencja Detektywistyczna FEMINA
telefon 535 44 0 37
detektyw535440037@gmail.com

Nasza oferta także na www.dowody-zdrady.eu

Inne wpisy, które mogą Państwa zainteresować:
Umowa detektywistyczna to ważny element weryfikacji detektywa
Jak wybrać detektywa


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Detektyw24 Krzysztof Szaruga wystawia negatywne opinie o nas i innych detektywach a sam ma złe opinie w sieci internetowej.

Dlaczego mężczyźni nie odchodzą od żon do kochanki - Komentarz Kobiety Detektyw

Krzysztof Szaruga zatrzymany - czego Polacy szukają w internecie?