Lokalizator GPS w cenniku usług agencji detektywistycznych.

Lokalizator GPS w cenniku usług agencji detektywistycznych. 

Dzisiejsza technika pozwala na śledzenie pojazdu bez wychodzenia z domu. Pozycję przemieszczającego się samochodu można sprawdzać na komputerze czy też smartfonie.

Agencje detektywistyczne w swojej ofercie mają lokalizatory GPS, które ułatwiają pracę, gdyż obserwacja osoby poruszającej się samochodem jest trudna i nie zawsze skuteczna.

Czy detektywowi wolno podłożyć GPS-a? Kwestia ta w dalszym ciągu nie jest w stu procentach uregulowana prawnie. Jednak, wielu detektywów w obawie o konsekwencje prawne woli samodzielnie tego nie robić. W przypadku, gdy auto należy do klienta to takowy lokalizator bez przeszkód można w samochodzie umieścić lub pod samochodem w zależności od zastosowanego urządzenia. Jednak prawo nie zabrania aby sprzęt wypożyczyć klientowi do samodzielnej instalacji w pojeździe.

Dobry lokalizator GPS musi kosztować. Jaki GPS można uznać za "dobry". Otóż taki, który przede wszystkim ma długo działającą baterię. To podstawa. Kolejna cecha dobrego GPS-a to silne magnesy, jeśli chcemy umieścić go pod pojazdem.Wielu sprzedawców twierdzi, że takowe są ale rzeczywistość bywa inna.

Dochodzimy teraz do momentu, gdzie musi się pojawić cennik sprzętu lokalizującego. Otóż klient może sprzęt zakupić lub wypożyczyć. Ceny zakupu są różne ale dobry sprzęt kosztuje od 1500 złotych. Co do wypożyczenia to ceny są różne bo niektóre agencje detektywistyczne mają stawkę 100-150 zł za dzień a tak jak w naszych przypadku ta cena waha się pomiędzy 1000 a 1200 zł za 3 tygodnie.

Najważniejsza kwestia jaką chcę poruszyć to fakt, że wiele agencji podpisując umowę na działania detektywistyczne twierdzi, że we własnym zakresie podłoży osobie obserwowanej GPS-a. Pomijam kwestie prawne a chcę poruszyć to, że najczęściej taka agencja detektywistyczna tylko udaje, że sprzęt podkłada. Dlaczego? Wytłumaczenie jest prost. Jeśli usługa ma wynieść np: 5 tysięcy za 3 dni pracy to żadna agencja nie dołoży do interesu dając darmowy sprzęt lokalizacyjny. Wiele biur detektywistycznych stosuje zapis, że w przypadku gdy sprzęt odpadnie to klient musi za niego zapłacić. I wiecie co się dzieje? Ten sprzęt naprawdę często im odpada.

Dlatego, jak słyszę od klientki, że rezygnują z mojej oferty obserwacji i sprzętu, bo inna firma detektywistyczna sprzęt podłoży sama i to za darmo to tylko uśmiecham się pod nosem i czekam jak klientka zadzwoni, że musiała zapłacić za zgubiony lokalizator lub firma nic nie zrobiła (a zapłatę wzięli z góry). Często też detektyw stwierdzi, że faktycznie miał podłożyć GPS-a ale się nie dało, bo mąż stawał pod kamerami, bo wjeżdżał w garaże podziemne, itd. Nie dajmy się oszukać. Wypożyczenie lokalizatora GPS musi kosztować.

Zapraszam do nas. Przedstawimy cennik usług detektywistycznych i cennik sprzętu bez którego trudno jest działania prowadzić.

Monika - Kobieta Detektyw Warszawa 535 440 037 - usługi detektywistyczne Warszawa.
Krzysztof - Detektyw od 2006r - doradztwo w zakresie sprzętu detektywistycznego.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Detektyw24 Krzysztof Szaruga wystawia negatywne opinie o nas i innych detektywach a sam ma złe opinie w sieci internetowej.

Detektyw USTALENIE NUMERU TELEFONU - Detektywi ustalają dane po numerze telefonu ?

Krzysztof Szaruga zatrzymany - czego Polacy szukają w internecie?